U dhunua me sende të forta punonjësi i Bashkisë së Shkodrës, zbardhet dëshmia: Më ndaluan në rrugë dhe më sulmuan me levë

Shqipëria

U dhunua me sende të forta punonjësi i Bashkisë së Shkodrës, zbardhet dëshmia: Më ndaluan në rrugë dhe më sulmuan me levë

Më: 13 qershor 2024 Në ora: 13:15
Foto ilustrim

Zbardhet dëshmia e Ermal Dizdarit me profesion jurist në Bashkinë e Shkodrës, i cili mëngjesin e kësaj të enjteje është dhunuar nga dy persona.

Ngjarja ka ndodhur në orën 09:00 të mëngjesit dy persona i kanë zënë rrugën dhe e kanë goditur me sende të forta dhe janë larguar nga vendi i ngjarës. Dizdari është transportuar ne spitalin e Shkodrës ku ka marrë ndihmën mjekësorë.

I pyetur nga policia 49-vjeçari është shprehur se “dy persona me dolën para dhe menjëherë kane filluar të më sulmonin më levë. Nuk i njoha”. Ngjarja ka ndodhur ne lagjen Salo Halili te Shkodrës. 49-vjeçari ishte nisur për në pune ne momentin kur është dhunuar.

Policia po heton për gjetjen e autorëve.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat