Rama ndan lajmin: Shqipëria, zyrtarisht anëtare e Qendrës Europiane kundër Kërcënimeve Hibride në Helsinki

Shqipëria

Rama ndan lajmin: Shqipëria, zyrtarisht anëtare e Qendrës Europiane kundër Kërcënimeve Hibride në Helsinki

Më: 13 qershor 2024 Në ora: 17:29
Foto ilustrim

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të rëndësishëm për vendin tonë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ai ka njoftuar se Shqipëria është zyrtarisht anëtare e Qendrës Europiane të Ekselencës kundër Kërcënimeve Hibride në Helsinki.

Rama ka theksuar se ky anëtarësim kompleton pjesëmarrjen e të gjitha vendeve të BE dhe NATO në këtë organizatë, për të mundësuar një qasje të unifikuar mes aleatësh kundër kërcënimeve hibride.

“Shqipëria është zyrtarisht anëtare e Qendrës Europiane të Ekselencës kundër Kërcënimeve Hibride në Helsinki.

Anëtarësimi kompleton pjesëmarrjen e të gjitha vendeve të BE dhe NATO në këtë organizatë, për të mundësuar kështu një qasje të unifikuar mes aleatësh kundër kërcënimeve hibride, Dizinformimit dhe Manipulimit të Informacionit nga Shtetet e Huaja”, ka shkruar kryeministri.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat