"Shqipëria ka narko-ekonomi"/ Meta: T’i japim fund politikës që largon rininë nga vendi

Shqipëria

"Shqipëria ka narko-ekonomi"/ Meta: T’i japim fund politikës që largon rininë nga vendi

Më: 15 qershor 2024 Në ora: 21:10
Presidenti i Partisë së Lirisë Ilir Meta

Presidenti i Partisë së Lirisë Ilir Meta në një takim me strukturat drejtuese të të rinjve të Partisë së Lirisë në Fier deklaroi se Shqipëria sot është një narko-ekonomi.

Meta theksoi se duhet t’i japim fund politikës që largon rininë nga vendi. Sipas Metës, Fieri dhe mbarë vendi kanë nevojë për ndryshim dhe se ndryshimi do të vijë.

Ilir Meta: Kjo është narko-ekonomi. Kullat në Tiranë janë bërë me para droge. Pse nuk bëhet zonë industriale në Fier dhe të rinjtë të punojnë këtu? T’i japim fund politikës, që synon largimin e rinisë nga Shqipëria.

T’ju hapet rruga të rinjve, që kanë mendimet e tyre për vendin, që kërkojnë më shumë. Duhet të merrni në dorë fatet tuaja. Çfarë është kjo ‘prindi 1’ dhe ‘prindi 2’. Ne do i japim drejtim tjetër Fierit. Të ndezim shpresë të jashtëzakonshme tek të rinjtë e Shqipërisë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat