Tentoi të ekzekutonte bashkëmoshtarin e tij, i riu bie në prangat e policisë

Shqipëria

Tentoi të ekzekutonte bashkëmoshtarin e tij, i riu bie në prangat e policisë

Më: 16 qershor 2024 Në ora: 10:38
Foto ilustrim

Dy persona janë arrestuar në Kukës pas një sherri mes tyre. Mësohet se një 34-vjeçar ka tentuar që të vrasë një bashkëmoshatarin e tij me thikë. Ndërkohë që 34-vjeçari tjetër ndodhet në spitalin e Prizrenit, nën arrest, pasi ka goditur me sende të forta personin tjetër. 

Njoftimi i Policisë:

Kukës Specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda të Drejtorisë Vendore të Policisë Kukës bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit E. K., 34 vjeç, banues në Kukës, i dyshuar për kryerjen e veprës penale “Vrasja me dashje”, mbetur në tentativë. Gjithashtu, referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin A. C., 34 vjeç, banues në Kukës, i dyshuar për kryerjen e veprës penale “Plagosja e rëndë me dashje”.

Më datë 15.06.2024, në lagjen nr. 3, Kukës, gjatë një konflikti të çastit, për motive të dobëta, shtetasi E. K. ka tentuar të vrasë me mjet prerës (thikë), shtetasin A. C., i cili e ka goditur me sende të forta, shtetasin E. K.. Si pasojë, shtetasi A. C. është dëmtuar me mjet prerës (thikë) dhe ndodhet në spitalin e Prizrenit, në kujdesin e mjekëve, ndërsa shtetasi i arrestuar E. K. është dëmtuar me sende të forta dhe ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Juridiksionit të Përgjithshëm Kukës, për veprime të mëtejshme.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat