Shpërndanin kokainë dhe kanabis, një i arrestuar dhe pesë të proceduar në Dibër

Shqipëria

Shpërndanin kokainë dhe kanabis, një i arrestuar dhe pesë të proceduar në Dibër

Më: 23 qershor 2024 Në ora: 10:47
Foto ilustrim

Një person ka rënë në pranga dhe një pesë të tjerë janë proceduar penalisht për shpërndarje të lëndëve narkotike.

Gjatë operacionit të zhvilluar në Dibër, u sekuestruar edhe lënda narkotike kokainë, dhe kanabis.

Në pranga ka rënë një 27-vjeçar, pasi gjatë kontrollit në automjetin që ky shtetas drejtonte,  Policia gjeti dhe sekuestroi një sasi kanabisi e ndarë në doza.

Gjithashtu ka nisur procedimi penal për pasagjerët që udhëtonin me 27-vjeçarin për veprën penale “moskallëzim krimi”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat