Familja Azemi u bë me shtëpi të re

Sociale

Familja Azemi u bë me shtëpi të re

Më: 13 maj 2021 Në ora: 16:48
Pamje nga vendi i ngjarjes

Në natën e Bajramit, familja Azemi nga fshati Bec i Gjakovës, janë bërë me shtëpi të re.

Kjo u mundësua nga shoqata bëmirëse “Bereqeti”.

“Nuk e kam pritur asnjeherë që të bëhem  më shtëpi të re, kjo ende është e pasbesueeshme për mua sepse gjithë jeta më ka shkuar me vuajtje por Zoti dhe njerëz të mirë që nuk po të lejojkan me vujtë”– tha mes lotësh, zonja e shtëpisë Rinata.

Mirëpo, shpresa, dashuria dhe respekti që kanë mes vete Rinata dhe bashkëshorti i saj Bashkimi, ka bërë që vështirësitë e jetës të i kalojnë më lehtë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat