Tjetër shqetësim muskulor

Tenis

Tjetër shqetësim muskulor

Më: 3 maj 2024 Në ora: 16:54
Carlos Alcaraz

Carlos Alcaraz nuk do të jetë pjesë e turneut të Romës që starton më datë shtatë maj dhe që përfundon më datë 19 maj.

Tenisti spanjoll ndjeu shqetësime në krahun e djathtë gjatë çerekfinales së Madridit ku u eliminua nga Rublev dhe në këtë formë, njoftoi që nuk mund të marrë pjesë në Itali pas edhe analizave të kryera.

“Ndjeva dhimbje në Madrid, kisha shumë shqetësime në krah. Bëra disa analiza dhe u zbulua një dëmtim muskulor që lidhet me një dëmtim të mëparshëm.

Për fat të keq nuk mund të luaj në Romë, kam nevojë për pushim për t’u rikuperuar në mënyrë që të luaj në maksimumin tim”, u shpreh numri tre i botës.

Këto probleme fizike për Alcaraz kanë qenë mjaft të shpeshta në këtë periudhë pasi tenisti nga Murcia u detyrua të tërhiqej nga pjesëmarrja në turneun e Barcelonës dhe MonteCarlos duke humbur pikë të rëndësishme në klasifikimin e përgjithshëm.

Tashmë, synimi i tij kryesor është pjesëmarrja në Grand Slam-in e Parisit, Roland Garros që starton më datë 20 maj.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat