Alcaraz: Po përmirësohem ndeshje pas ndeshje!

Tenis

Alcaraz: Po përmirësohem ndeshje pas ndeshje!

Më: 1 qershor 2024 Në ora: 11:15
Carlos Alcaraz

Carlos Alcaraz ia doli të kualifikohej pa shumë telashe në raundin e 1/8-tave të Roland Garros teksa mposhti në tre sete, Sebastian Korda.

Në një ndeshje që zgjati për më tepër se dy orë e gjysmë, spanjolli fitoi me shifrat 4-6, 6-7 dhe 3-6, teksa pas takimit me amerikanin, Alcaraz u shpreh se ndjehet mirë dhe se po përmirësohet ndeshje pas ndeshje.

“Ndjehem shkëlqyeshëm, është një ndjesi shumë e bukur të luash në këtë fushë.

Kam kujtime të bukura në Philippe-Chatrier, kam zhvilluar disa ndeshje të rëndësishme në këtë ambient.

Po përmirësohem ndeshje pas ndeshje, çdo ditë është më mirë. Jam i lumtur që do të vijoj të luaj në Paris, shpresoj të vazhdoj deri në fund”, u shpreh Alcaraz.

Në raundin e 1/8-tave, spanjolli do të përballet me fituesin e çiftit Ben Shelton-Felix Auger-Aliassime.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat