Borxhi i komunës së Tetovës mbi 24 milionë euro, Kasami: qytetarët duhet ta dijnë të vërtetën

Tetova

Borxhi i komunës së Tetovës mbi 24 milionë euro, Kasami: qytetarët duhet ta dijnë të vërtetën

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 16:12
Bilall Kasami

“Transparenca dhe llogaridhënia janë prioritetet tona. Gjatë mandatit tonë 4 vjeçar do të raportojmë në vazhdimësi para qytetarëve”, ka theksuar kryetari i Tetovës, Bilall Kasami.

Sipas tij, qytetarët meritojnë të dinë të vërtetën, qytetarët duhet të dijnë se ku shkojnë paratë e tyre, qytetarët meritojnë te dinë se çfarë ndodh në Komunën e Tetovës.

“Të dhënat nuk janë aspak të mira, janë tepër shqetësuese.

Dua të njoftoj qytetarët e Tetovës dhe opinionin e gjërë se borxhi i Komunës së Tetovës kap vlerën totale prej 24,018,222 euro. Borxhi do të qëndroj në sheshin Iliria, ndërsa për borxhin e detajuar i njëjti do të publikohet në webfaqen e komunës”, theksoi Kasami.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat