Angelov: Kam parë një zjarr të ngjajshëm në Amerikë dhe atje zjarrfikësit ishin më të ngadaltë se ne

Tetova

Angelov: Kam parë një zjarr të ngjajshëm në Amerikë dhe atje zjarrfikësit ishin më të ngadaltë se ne

Më: 30 maj 2022 Në ora: 16:15
Stojançe Angelov

Pas shpërthimit të zjarrit në një depo me materiale ndërtimore në hapësirat e ish kombinatit të duhanit në Tetovë, në vendngjarje erdhi edhe kryetari i Qendrës për Menaxhim me Kriza, Stojançe Angelov.

Angelov deklaroi se po bëhet gjithçka që është e mundur deri në shuarjen e plotë të zjarrit.

“Helikopteri po përdoret për të prerë vijën e përhapjes së zjarrit jashtë ndërtesës. Pranë zjarrit, disa qindra metra larg ka bombola gazi, ndaj ishte e rëndësishme që ne të prisnim vijën e zjarrit që përhapej në to. Unë pashë një zjarr të ngjashëm në Shtetet e Bashkuara dhe atje zjarrfikësit ishin më të ngadaltë se tek ne. Zjarret e tilla përhapen shpejt dhe janë të vështira për t’u shuar për shkak të materialeve që digjen”, tha Angelov.

Ndryshe, tashmë zjarri është lokalizuar dhe po punohet në shuarjen e flakëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat