Punime në rrjet, një pjesë e Tiranës nesër pa drita, të gjitha zonat dhe oraret kur do të ndërpritet energjia

Tirana

Punime në rrjet, një pjesë e Tiranës nesër pa drita, të gjitha zonat dhe oraret kur do të ndërpritet energjia

Më: 8 qershor 2021 Në ora: 22:24
Foto ilustrim

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton qytetarët e Tiranës se ditën e nesërme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të kryeqytetit, për shkak të punimeve që po kryhen në nënstacionin “Traktora”.

Njoftimi i OSSH:

Në vijim të punimeve për investimin që po kryhet për rikonstruksionin e kabinave, nesër, 9 qershor do të punohet në dy kabina të një nga fiderat e NST Traktora gjatë segmentit kohor 09:00-16:00.
Pa energji do të mbeten këto zona në Tiranë:
Pjesërisht: rruga “Ilia Shyti”, rruga “Leandro Zoto”, rruga “Sterjo Spase”, rruga “Violeta Manushi”, rruga “Genci Leka”, rruga “Sali Ceka”, rruga “Vangjush Miho”
[22:04, 08/06/2021] +355 69 750 5536: Mirmbrema/Njoftim për abonentët #Tiranë
Stakim, 9 qershor

Per shkak të remontit të parashikuar në NST Traktora, ku do të behet kalimi i kabllove të linjave 6kV të fiderave nga Konteineret Mobile tek çelat e reja, me stakim radhazi nga 2 ore secili prej tyre, nesër, datë 9 qershor do të stakohet energjia në disa zona në Tiranë.

Më poshtë oraret e kufizimit dhe zonat e prekura nga ky stakim:

08:00- 10:00

Kodra e Priftit, Shkozë

09:00- 11:00
Kodra e Kokonozëve, Ish Parku Komunal, Pallate pranë Oxhakut, ish-Shkolla e Bashkuar, Porcelani

10:00- 12:00
Zona prane Televizioni News 24, Garda

11:00-13:00

Zona prane Depos Ujit, zona pranë ish-Sanatoriumit, Zona prane ish-Uzina Traktorit, Shkoze (pjeserisht).

12:00-14:00
Zona prane ish-uzina Gjeologjike, Shkoze 2

13:00-15:00
Pjesërisht zona Farkë

14:00- 16:00
Rruga “Todi Shkurti” (prane pallateve Grand).

15:00- 17:00

Pjesërisht zona rreth Qytetit Studenti.

15:00- 17:00

Arkivi, Shkoze 2,

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat