Tirana e paralizuar nga Maratona, qarkullimi me makinë mision i pamundur në kryeqytet

Tirana

Tirana e paralizuar nga Maratona, qarkullimi me makinë mision i pamundur në kryeqytet

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 12:17
Tirana

Në Tiranë është krijuar një kaos me trafikun, për shkak të Maratonës që ka nisur që prej orës 7:00 të mëngjesit. Qarkullimi i automjeteve në shumë akse është bllokuar qarkullimi.

Mësohet se nuk lejohet lëvizja e makinave në sheshi "Nënë Tereza’",  "Rruga e Ismail Qemali", "Bulevardi i Ri’", "Rruga e Durrësit" dhe "Rruga e Kavajës".

Si pasoj qarkullimi nga këto akse është devijuar duke bërë që të krijohet një situatë kaotike e trafikut.

Përveç drejtuesve të mjeteve të revoltuar shprehen edhe qytetarët pasi është bllokuar dhe qarkullimi i transportit urban.

Makinat prej më shumë se një orë që qëndrojë në trafik në pritje për të qarkulluar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat