“Zonat e kuqe” në Tiranë / Mjekët tregojnë tre lagjet me më shumë përhapje të Covid-19

Tirana

“Zonat e kuqe” në Tiranë / Mjekët tregojnë tre lagjet me më shumë përhapje të Covid-19

Më: 12 nëntor 2021 Në ora: 00:17
Tiranë

Tirana ka disa vatra të shpërthimit të Covid 19 të cilat janë e vatra familjare, por nuk përjashtohen edhe vatrat në disa shkolla , pjesa më e madhe e nxënësve janë asimptomatikë, por e transmetojnë atë në familje apo tek shokët e tyre.

Por tanimë vihet re një ulje e moshës së të infektuarve me covid. Janë kryesisht nxënës shkollash të cilët infektojnë njëri tjetrin dhe të rinj.

Për shkak se u kanë rezultuar nxënës me Covid disa klasa në shkolla të ndryshme në Tiranë si Ismail Qemali ,Petronini Lurarasi janë mbyllur ose kanë kaluar mësim online.

Në shkolla më shumë ka të infektuar nxënës pasi në radhët e mësuesve rastet janë sporadike për shkak se mësuesit janë të vaksinuar. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat