Gazetari: Në Tiranë, kjo parti politike vepron gati si sekt!

Tirana

Gazetari: Në Tiranë, kjo parti politike vepron gati si sekt!

Më: 24 nëntor 2021 Në ora: 16:47
Tiranë

Tërheqjen e Vetëvendosjes nga aktiviteti politik në Shqipëri, analisti Ben Andoni e shikon si pasojë e mospërshtatjes së kauzave me terrenin.

 Andoni tha se në Tiranë, njerëzit e Vetëvendosjes veprojnë si sekt.   

“Nuk funksionon sepse habitatin e vet, Vetëvendosja e ka në Kosovë. Në vendin tonë, kauza që ata donin të merrnin, sa i takon afrimit të të rinjve. Patën një bum të vogël me studentët, por nuk zgjati. Njerëzit e Vetëvendosjes në Tiranë janë shumë të mbyllur dhe veprojnë gati si sekt.

Të jem i sinqertë, mendoj që nuk ka paritet dhe mungon morali që dy qeveri të një kombi të kenë parti që kundërshtojnë njëra-tjetrën. E pranoj nëse do të kishin një traditë bashkëpunimi. Shqipëria dhe Kosova janë realitete të ndryshme”, tha Andoni për MCN TV.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat