Arrestohet 43-vjeçari nga Tirana, u kap me doza kanabisi për t’i shitur në Fier

Tirana

Arrestohet 43-vjeçari nga Tirana, u kap me doza kanabisi për t’i shitur në Fier

Më: 22 dhjetor 2021 Në ora: 10:51
Foto ilustrim

Një 43-vjeçar është arrestuar nga policia në Fier pasi u kap me lëndë narkotike për ta shitur në doza.

Në bazë të informacioneve që kishin marrë për një automjet që dyshohej se transportonte lëndë narkotike, policia e Fierit ka bërë të mundur bllokimin e automjetit dhe shoqërimin e tij për në Komisariat.

Gjatë kontrollit të automjetit tip “Citroen”, shërbimet e Policisë kanë konstatuar se në sediljen e pasme ndodhej një çantë ku brenda saj kishte një pako me lëndë narkotike të dyshuar cannabis sativa.

Nga veprimet e para hetimore, rezulton se ky shtetas do ta shiste lëndën narkotike në doza në qytetin e Fierit. Në vijim të veprimeve, specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në DVP Fier bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. I. (A), 43 vjeç, banues në Tiranë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Fier, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat