Kandidon për Bashkinë e Tiranës, Ilir Alimehmeti zbulon vendimin e parë që do të marrë nëse fiton zgjedhjet

Tirana

Kandidon për Bashkinë e Tiranës, Ilir Alimehmeti zbulon vendimin e parë që do të marrë nëse fiton zgjedhjet

Më: 29 nëntor 2022 Në ora: 18:57
Ilir Alimehmeti

Ilir Alimehmeti, kandidati i primareve të Partisë Demokratike, ka treguar vendimin e parë që do të marrë nëse fiton në zgjedhjet për bashkinë e Tiranës.

Alimehmeti tha se e para gjë që do të bëjë është transparenca.

Ai deklaroi se do të hapë dyert dhe do të kontrollojë çdo dosje. Nëse gjen parregullsi nga drejtuesit e mëparshëm, mjeku theksoi se çështjen do ta dërgojë në autoritetet e drejtësisë.

Tensionohet situata/ Forcat kurde siriane i bëjnë paralajmërimin e fortë Turqisë: Nëse nis sulmet tokësore...! Ja kërkesa urgjente që ka për SHBA

“Vendimi i parë në mënyrë absolute është një diçka që nuk kushton asnjë lek, por që ka një vlerë të jashtëzakonshme që është transparenca.

Që do të thotë se që ditën e parë do të hapen dyert. Shkojmë aty, gjejmë dosje më dosje. Nëse janë në rregull, vazhdojmë. Nëse gjejmë probleme në situata do t’i çojmë në institucionet përkatëse. Nga ky moment vendimet merren në mënyrë transparente”, u shpreh Alimehmeti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat