Skandal në Tiranë, instruktori “mëson” kursanten të futet me marshin e tretë në kthesë, shmanget tragjedia

Tirana

Skandal në Tiranë, instruktori “mëson” kursanten të futet me marshin e tretë në kthesë, shmanget tragjedia

Më: 11 mars 2023 Në ora: 11:23
Foto ilustrim

Në vetëm 24 ortët e fundit Shqipëria është tronditur nga numri i lartë i aksidenteve të ndodhura në vend.

Raportohet se një instruktor autoshkolle këshillon kursanten gjatë praktikës të futet me marshin e tretë në një kthesë pranë zonës së Brrylit, në Tiranë.

Kryesisht shkaqet e aksidenteve kanë ardhur nga shpejtësia e lartë dhe humbja e kontrollit. Por a kanë ndonjë përgjegjësi autoshkollat për përgatitjen e shoferëve para marrjes së patentës?

Jo vetëm kaq por kursantja duke ndjekur këshillën e instruktorit për pak sa nuk shtyp një grua që po kalonte rrugën në vizat e bardha.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat