Bashkia e Tiranës nis rehabilitimin e ambienteve sportive të shkollës 9-vjeçare “Gjon Buzuku”

Tirana

Bashkia e Tiranës nis rehabilitimin e ambienteve sportive të shkollës 9-vjeçare “Gjon Buzuku”

Më: 9 nëntor 2023 Në ora: 09:05
Foto ilustrim

Bashkia e Tiranës ka filluar punimet për rikonstruksionin e ambienteve sportive të shkollës 9-vjeçare “Gjon Buzuku” në njësinë Nr.4.

Tashmë nxënesit e kësaj shkolle do të kenë fusha sportive futbolli dhe basketbolli sipas standarteve.

Ky investim është një hap i rëndësishëm drejt promovimit të aktiviteteve sportive në këtë komunitet.

Përmes projektit Shkollat si Qendër Komunitare, Bashkia e Tiranës synon promovimin dhe masivizimin e sportit tek të gjithë grupmoshat.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat