Një hap drejt modernizimit urban në Tiranë, montohen stolat e rinj në Bulevardin "Bajram Curri"

Tirana

Një hap drejt modernizimit urban në Tiranë, montohen stolat e rinj në Bulevardin "Bajram Curri"

Më: 16 mars 2024 Në ora: 12:32
Stolat e rinj

Në një përpjekje për të sjellë frymë të re në qytetin e Tiranës, punëtorët e Bashkisë së Tiranës kanë nisur një projekt ndryshimi në bulevardin “Bajram Curri”. Kjo pjesë e rëndësishme e qytetit po pëson një transformim të ndjeshëm me montimin e disa stolave të rinj buzë lumit Lanë.

Kjo iniciativë është pjesë e një strategjie më të gjerë për të rikthyer qytetin e Tiranës në një qendër moderne dhe tërheqëse për qytetarët dhe turistët.

Stolat e rinj, të vendosur në ambientin natyral të lumit Lanë, jo vetëm që do të ndryshojnë pamjen e kësaj zone, por do të japin edhe një theks të veçantë urban në këtë segment të qytetit.

Kjo nismë synon të sjellë një atmosferë të re dhe një dizajn urban më të përshtatshëm për nevojat e banorëve dhe vizitorëve të qytetit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat