Rikthehet të dielën dita pa makina në Tiranë, organizohen aktivitete në kryqyetet

Tirana

Rikthehet të dielën dita pa makina në Tiranë, organizohen aktivitete në kryqyetet

Më: 4 maj 2024 Në ora: 11:08
Tiranë

Ditën e dielë (5 maj) do të rikthehet dita pa makina në kryeqytet. Bashkia Tiranë raporton se kjo nismë synon sensibilizimin e qytetarëve për një mjedis më të pastër, si edhe për të bërë një jetë më aktive.

Në qendrën e Tiranës do të organizohen aktivitete nga bashkia, për ta kthyer këtë fundjavë në një ditë festive.

“Rikthehet “Tirana pa Makina”. Merr miqtë dhe të dielën më 5 Maj dil te Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”. Do jetë një ditë e mbushur me kërcim, sport dhe plot aktivitete të tjera.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Erion Veliaj (@erionveliaj)

Sigurisht që ka edhe surpriza”, shkruan kryebashkiaku Veliaj.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat