Qofte gjeldeti në petë – kënaqësi ultimative

Ushqime

Qofte gjeldeti në petë – kënaqësi ultimative

Më: 16 shkurt 2021 Në ora: 16:16
Foto ilustrim

Jeni në shtëpi me familjen dhe duket si një ditë e çuditshme ku dëshironi të angazhoheni? Atëherë specialiteti i përgatitur nga Jehona ju vë të gjithëve në funksion.

Qofte me gjel deti

Përbërësit:

500 gr filetë gjeldeti nga Perutnina Ptuj
1 vezë Rea’s
½ gotë bukë e thermuar (prezlla)
1 qepë e grirë
2 thelpinj hudhra të grira
Kumin
Majdanoz
Kripë dhe Piper të Zi
1 lugë vaj ulliri Levante

Përgatitja:

Filetën e gjeldetit e bluani në blinder dhe i shtoni të gjithë përbërësit e lartcekur. Përzini mirë të gjitha bashkë – lërini të pushojë minimumi gjysmë ore ose më shumë e vendosur në frigorifer.

Nxjereni nga frigoriferi gjysmë ore para se t’i piqni.

Piqni në skarë ose gëroni në tigan, nga 4-5 minuta në dy anët.

Më pas shërbeni në petë bashkë me sallatë të freskët dhe salcë tzatziki.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat