Detajet/ Shqiptari që u qëllua me dy plumba në kokë në Greqi, ka në pronësi një klub nate

Vlora

Detajet/ Shqiptari që u qëllua me dy plumba në kokë në Greqi, ka në pronësi një klub nate

Më: 4 tetor 2021 Në ora: 07:16
Pamje nga vendi i ngjarjes

Mbrëmjen e djeshme në Greqi u qëllua me dy plumba një shqiptar me origjinë nga qyteti i Vlorës.

Mediat greke shkruajnë se ai është 39 vjeç, baba i dy fëmijëve dhe kishte ndërtuar jetën e tij në Athinë. Shqiptari kishte në pronësi një klub nate dhe ishte vënë shumë herë shënjestër e kontrolleve të policisë.

Dyshohet se në klubin e natës që zotëronte 39-vjeçari shqiptar shpërndahej drogë dhe trafikoheshin femra, por mbi të nuk është ngritur asnjë akuzë zyrtarisht.

Kujtojmë se Shqiptari, identiteti i të cilit nuk është zbardhur ende, po pinte kafe në zonën e njohur si Agios Panteleimon kur u qëllua nga një person tjetër. Ai mori dy plumba në kokë dhe ndodhet në spital, në gjendje të rëndë për jetën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat