Vodhi 2500 euro nga makina e turistëve italianë, arrestohet 35-vjeçari në Vlorë, sapo ishte liruar nga burgu përmes amnistisë

Vlora

Vodhi 2500 euro nga makina e turistëve italianë, arrestohet 35-vjeçari në Vlorë, sapo ishte liruar nga burgu përmes amnistisë

Më: 11 maj 2024 Në ora: 22:09
Foto ilustrim

Policia e Vlorës ka arrestuar autorin e vjedhjes së sendeve të dy turistëve italianë ditën e djeshme.

Mësohet se 35-vjeçari Ervis Myrtaj është arrestuar nga autoritetet pasi këto të fundit u vendosën në ndjekje të tij.

Raportohet se Myrtaj ka pikasur se po ndiqej nga autoritetet me makinë, ndaj dhe ka tentuar të largohet me vrap, por pas ndjekjes nga forcat e policisë është arrestuar.

Gjithashtu mësohet se 35-vjeçari ishte liruar nga burgu vetëm 10 ditë më parë pasi përfitoi nga amnistia penale.

Ai dyshohet se është përgjegjës për vjedhjen e sendeve personale të një çifti peshuesish italianë si edhe një vlere prej 2500 eurosh që ndodheshin në makinën e tyre të parkuar në Lungomare.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat