Spanjë:Reshje të mëdha bore - Bota Sot
Spanjë:Reshje të mëdha bore

Bota

Spanjë:Reshje të mëdha bore

Më: 9 mars 2010 Në ora: 14:10

Më shumë se 220 mijë njerëz në Kataloni, krahinë në veriperëndim të Spanjës, kanë mbetur pa energji elektrike, ndërsa trafiku hekurudhor dhe rrugor është ndërprerë për shkak të stuhisë së fuqishme të borës, e cila ka përfshirë këtë rajon.Rreth tre mijë banorë të qytezës Giron, në veri të Barcelonës, janë vendosur në lokalet e bashkisë, ndërsa shumica e kaluan natën në automjete.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...