Lajm i mirë: Shuma e kërkuar për Taunita Hoxhën u grumbullua - Bota Sot
Lajm i mirë: Shuma e kërkuar për Taunita Hoxhën u grumbullua

Aktuale

Lajm i mirë: Shuma e kërkuar për Taunita Hoxhën u grumbullua

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 16:05
Pamje nga vendi i ngjarjes

Organizata “Islamic Relief Kosova” përmes faqes së saj në facebook, ka njoftuar të gjithë mirëbërësit se shuma e kërkuar për trajtimin shëndetësorë të Taunita Hoxhës është grumbulluar.

Një njoftimin e Islamic Relief Kosova thuhet se “Falendimi i takon Allahut” dhe se “ U mblodh shuma e kërkuar për Taunita Hoxhën.

Të kontaktuar nga redaksina jonë, zyrtarët e “Islamic Relief Kosova” nuk deshtën të pohojnë se sa është shuma e grumbulluar për Taunita Hoxhën. Ndërkaq, familjarë të Taunitës përmes telefonit i thanë se pacientja e cila po trajtohet në Intezive të QKUK-së është në gjendje më të mirë shëndetësore.

“ Faleminderit për të gjithë ata që na ndihmuan, dhe grumbulluan të holla për Taunita Hoxhën, mjekët na thanë që gjendja e sa shëndetësore është më e mire, dhe tash po presim” shtoi familjari.

Kujtojmë se Taunita Hoxha para disa dite u godit në Prishtinë nga një kamionetë, ku si pasojë përveq lendimeve tjera, humbi edhe shtatëzaninë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...