Mbahet ceremonia e certifikimit të rekrutëve të rinj të FSK-së - Bota Sot
Mbahet ceremonia e certifikimit të rekrutëve të rinj të FSK-së

Aktuale

Mbahet ceremonia e certifikimit të rekrutëve të rinj të FSK-së

Më: 9 gusht 2019 Në ora: 07:13
FSK

Sot mbahet ceremonia e certifikimit të rekrutëve të rinj të FSK-së, gjenerata 1/2019.

Aktiviteti do të zhvillohet në kazermën “Adem Jashari” të Komandës së Forcave Tokësore në Prishtinë me fillim prej orës 10:00.

Në ceremoninë e certifikimit të rekrutëve të rinj pritet të marrin pjesë edhe presidenti Hashim Thaçi, ministri i Mbrojtjes, Rrustem Berisha, komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama si dhe gjeneralë, oficerë, mysafirë dhe familjarë të rekrutëve të rinj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...