Fadil Geci me delegacionin e Beneluksit takohen me Sali Berishën, ja çka biseduan - Bota Sot
Fadil Geci me delegacionin e Beneluksit takohen me Sali Berishën, ja çka biseduan

Aktuale

Fadil Geci me delegacionin e Beneluksit takohen me Sali Berishën, ja çka biseduan

Nga: N.Sh Më: 21 gusht 2019 Në ora: 20:35
Sali Berisha dhe delegacioni i Beneluksit

Sot në Tiranë, kryetari i LDK-së për Beneluks, dega në Bruksel, Bahtir Kastrati, në shoqërimin e anëtarit të kryesisë z. Xhevdet Tafilaj, dhe anëtarit të Këshillit të Përgjithshëm Mr. Fadil Geci u priten në zyrën e ish presidentit, ish kryeministrit dhe deputetit Prof. Dr. Sali Berisha.

“Pritja ishte e ngrohtë vëllazërore ku biseduam për situatën aktuale në Shqipëri e Kosovë dhe çështje të tjera”, shkruan Kastrati në Facebook.

“Me këtë rast në emër të kryesisë së LDK-së për Beneluks, dhe në emrin tim personal pata nderin ta nderoj Dr. Berishën me një mirënjohje për gjithë kontributin e tij për Kosovën dhe për kombin në përgjithësi”, thekson ai.

Pastaj delegacioni në fjalë u prit edhe në selinë qendrore të Partisë Demokratike nga nënkryetari i PD-së z. Edmon Spaho, dhe nga Kreshnik Çollaku kryetarë i departamentit për politikë të jashtme.

Edhe kjo bisedë ishte në frymë miqësore për çështje të ndryshme.

“Gjatë gjithë kësaj kohe në shoqërim me ne ishin edhe aktivistët e palodhshëm të PD-së në Belgjikë z. Shkelqim Hoxha dhe Besnik Çoba”.

“Të gjithë i falënderova për mikpritjen e ngrohtë vëllazërore për çka u jam mirënjohës pafund”.

Ndryshe, ky delegacion i Kosovës, nesër në ora 12:00 do të takohet edhe me Lulzim Bashën.

Me delegacionin e Beneluksit po merr pjesë edhe Fadil Geci, ish-deputet i Kuvendit të Kosovës në dy mandate dhe ish luftëtar i orëve të para të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, themelues i degës së LDK0së në Skenderaj, kryetar dhe organizator i Referendumit në Drenicë, mbrojtës i institucioneve të Republikës së Kosovës dhe njeri i pathyeshëm, simbol i të mirës në interes kombëtar, atdhetar dhe intelektual dhe trashëgimtar ri familjes Bajraktari nga Llausha.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...