31 deputetët e ri të LDK-së dhe numri i votave që morën në zgjedhjet e 6 tetorit (Lista) - Bota Sot
31 deputetët e ri të LDK-së dhe numri i votave që morën në zgjedhjet e 6 tetorit (Lista)

Aktuale

31 deputetët e ri të LDK-së dhe numri i votave që morën në zgjedhjet e 6 tetorit (Lista)

Më: 13 tetor 2019 Në ora: 22:07
Vjosa Osmani

Lidhja Demokratike e Kosovës doli partia e dytë në këto zgjedhje, me një diferencë mjaftë të vogël votash me Lëvizjen Vetëvendosje.

Shumë qytetarë zgjodhën që në këto zgjedhje t’i besojnë LDK-së dhe Vjosa Osmanit e cila kandidoi për kryeministre të vendit dhe e cila printe në listën e kësaj partie.

Bota sot ka siguruar edhe listën e kandidatëve që pritet të jenë pjesë e legjislaturës së re të Kuvendit të Kosovës nga LDK.

Kësaj liste i prijnë kandidatët si Vjosa Osmani, Kujtim Shala, Anton Quni, Lumir Abdixhiku, Avdullah Hoti, Besian Mustafa, Marigona Geci, Driton Selmanaj e Arban Abrashi.

Ndryshe shumë emra të ri do të jenë pjesë e LDK-së Parlament, kurse shumë nga deputetët e vjetër nuk arritën të siguronin vota të mjaftueshme për të përfaqësuar qytetarët.

 Më poshtë keni listën e plotë e 31 kandidatëve të LDK-së.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat