“Shqiponja” e PDK-së që gjuajti hoxhën me armë ju tërbon me këto fotografi - Bota Sot
“Shqiponja” e PDK-së që gjuajti hoxhën me armë ju tërbon me këto fotografi

Aktuale

“Shqiponja” e PDK-së që gjuajti hoxhën me armë ju tërbon me këto fotografi

Nga: N.Sh Më: 9 nëntor 2019 Në ora: 15:20
Suzana Tahiri

“Shqiponja” apo modelja e Thaçit ishte quajtur një kohë, kur punonte në zyrën e kryeministrit të atëhershëm Hashim Thaçit, shkruan gazeta “Bota sot”.

Modelja e njohur Suzana Tahiri, thuhet se kishte rënë në dashuri me hoxhën e Zhabarit të Mitrovicës, ku pas shantazhin që i kishte bërë hoxhës ajo shkon edhe më larg, merr armën dhe qëllon pranë shtëpisë së tij.

“Shqiponja” u bë e njohur kur ishte pjesëmarrëse e një programi televiziv “Shpia e Kosovës”.

Image

Pas kësaj, publiku e njohu edhe për “Shqiponjën” e bërë tatuazh në shpinën e saj për nderë të 28 Nëntorit, Pavarësisë së Shqipërisë.

E Suzanën e kemi njohur edhe kur ajo u kyç në politikë. Ajo punoi në zyrën e Hashim Thaçit kur ishte kryeministër i Kosovës, pastaj u kyç edhe në PDK, shkruan “Bota sot”.

Image

Suzana ishte femra më e votuar në PDK-në e Vushtrrisë, madje ajo e ka drejtuar edhe degën e PDK-së në fshatin Pantinë, ku edhe jetonte.

Mirëpo, pak para zgjedhjeve ajo dha dorëheqje pasi e kërcënuan disa zyrtarë të PDK-së në Vushtrri, kur doli hapur në përkrahje të Kurtan Kajtazit dhe Xhevahire Izmakut për kandidatë për deputetë.

Image

“Shqiponja” e PDK-së, dyshohet se kërcënoi hoxhën Sead Bejta pas një lidhje romantike mes tyre.

E kjo lidhje ka ndodhur pas disa “seancave” që Suzana i bëri te hoxha në fjalë, pasi sipas raportimeve në një kohë “Shqiponja” nuk ndjehej mirë.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat