E jashtëzakonshme: Merkel me flamurin e Kosovës para syve të Vuçiqit - Bota Sot
E jashtëzakonshme: Merkel me flamurin e Kosovës para syve të Vuçiqit

Aktuale

E jashtëzakonshme: Merkel me flamurin e Kosovës para syve të Vuçiqit

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 14:09
Merkel, Vuciq

Po mbahet samiti virtual për të diskutuar rreth dialogut Kosovë-Serbi.

Merkel me flamurin e Kosovës para syve të Vuçiqit

Kancelarja gjermane, Angela Merkel në samitin virtual që po zhvillohet për të trajtuar temën e dialogut në mes Kosovës dhe Serbisë ka pasur mbrapa saj flamurin e Republikë së Kosovës.

Kjo ndodhi para syve të presidentit serb, Aleksander Vuçiq në një diskutim të virutal.

Raportohet se ka pasur një bisedë shumë të vështirë, pasi insistimet e Kosovës dhe Serbisë janë të vijave të kundërta.

Ky takim vjen disa ditë pasi presidenti i Francës, Emmanuel Macron është takuar me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hotin dhe presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq.

Image

 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat