Jashari-Kiliç diskutojnë për mundësi bashkëpunimi - Bota Sot
Jashari-Kiliç diskutojnë për mundësi bashkëpunimi

Aktuale

Jashari-Kiliç diskutojnë për mundësi bashkëpunimi

Më: 24 shtator 2018 Në ora: 14:10
Bekim Jashari, priti sot në takim ambasadoren e Turqisë në Prishtinë, Kivilcim Kiliç

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, priti sot në takim ambasadoren e Turqisë në Prishtinë, Kivilcim Kiliç, me të cilën ka biseduar për mundësi të bashkëpunimit ndërmjet Komunës së Skenderajt dhe Ambasadës së Turqisë në Kosovë.

Ambasadorja turke në takim e ka njoftuar kryetarin Jashari për mundësitë e mbështetjes së shoqatave të grave në komunën e Skenderajt, nëpërmjet trajnimeve në fusha të caktuara,  nxënësit e shkollave të mesme, studentët me bursa studimi, por edhe projekte të tjera mbështetëse për fushën e bujqësisë.

Kryetari Jashari ka siguruar diplomaten turke se Komuna e Skenderajt është e gatshme të ndihmojë sa i përket organizimit të sesioneve informuese që do të organizohen për shoqatat e grave dhe palët tjera të interesit, për programet që Ambasada turke në Prishtinë do të ofrojë kurse dhe trajnime profesionale. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat