Veseli viziton të lënduarit në QKUK, shpreh keqardhje për viktimat - Bota Sot
Veseli viziton të lënduarit në QKUK, shpreh keqardhje për viktimat

Aktuale

Veseli viziton të lënduarit në QKUK, shpreh keqardhje për viktimat

Nga: D.RR Më: 16 nëntor 2018 Në ora: 20:45
Kadri Veseli, foto nga arkivi

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli ka njoftuar se ka qenë në vizitë në QKUK tek të lënduarit e aksidentit fatal që ndodhi në magjistralen Prishtinë-Gjilan.

Veseli shpreh keqardhje dhe ngushëllon familjarët e tre viktimave nga ky aksident.

“Me shumë keqardhje morra lajmin për vdekjen e tre personave në një aksident në rrugën Prishtinë - Gjilan. Ngushëllime familjarëve dhe miqve të atyre qe humben jetën, ndërkaq të lënduarve, në mesin e tyre edhe ambasadorja e Turqisë në Kosovë, Kivilçim Kiliç, të cilët edhe i vizitova në Qendrën Emergjente, shërim sa më të shpejtë”, ka shkruar Veseli, përcjellë “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...