Mori ryshfet 20 milionë dollarë, arrestohet ish-presidenti - Bota Sot
Mori ryshfet 20 milionë dollarë, arrestohet ish-presidenti

Amerika

Mori ryshfet 20 milionë dollarë, arrestohet ish-presidenti

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 07:19
Ish-presidenti i Perusë, Alejandro Toledo

Ish-presidenti i Perusë, Alejandro Toledo, është arrestuar në SHBA,bëjnë të ditur autoritetet peruane.

Zyra e kryeprokurorit tha se arrestimi i tij ishte në lidhje me një kërkesë për ekstradim të lëshuar në mars të vitit të kaluar.

Z. Toledo është akuzuar për marrjen e ryshfeteve me vlerë 20 milion $ në nga kompania ndërtuese braziliane, Odebrecht, gjatë kohës që ai ishte në detyrë midis viteve 2001 dhe 2006.

Image

Ai mohon të gjitha akuzat duke thënë se ata janë të motivuara politikisht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...