Momenti dramatik kur një anije e madhe u përplas në një port në Brazil

Amerika

Momenti dramatik kur një anije e madhe u përplas në një port në Brazil

Më: 21 qershor 2021 Në ora: 18:12
Foto

Ky është momenti dramatik që një anije e madhe mallrash u përplas në një port në Brazil ndërsa përpiqej të lundronte për në det.

Sipas mediave të huaja, Cap San Antonio, një anije me flamur të Danimarkës, e operuar nga firma gjermane Hamburg-SUD, po përpiqej të linte portin në Santos, afër Sao Paulo, të dielën kur ndodhi aksidenti.

Dhe pamjet tregojnë anijen – e cila është aq e gjatë sa Kulla Eiffel – duke u përplasur në një pjesë që përdoret për të ngarkuar anijet e pasagjerëve ndërsa përpiqet të largohet nga porti, duke shkaktuar një vrimë në anën e anijes.

Përplasja ka ndodhur të dielën pasdite ndërsa San Antonio po drejtohej nga Santos në Paranagua, një lundrim relativisht i shkurtër 180 milje në jug.

Anija mbeti e mbërthyer dhe u tërhoq zvarrë ‘për disa kohë’ sipas autoriteteve të specializuara të transportit, përpara se përfundimisht të lirohej.

Pas aksidentit, anija u ankorua në Santos në mënyrë që incidenti të hetohej dhe të bëheshin riparimet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat