Për arsye fetare lejuan vdekjen e foshnjës, çifti habiten nga dënimi - Bota Sot
Për arsye fetare lejuan vdekjen e foshnjës, çifti habiten nga dënimi

Amerika

Për arsye fetare lejuan vdekjen e foshnjës, çifti habiten nga dënimi

Më: 9 gusht 2018 Në ora: 08:02
Seth Welch dhe Tatiana Fusari

Një çift prindërish të krishterë, vajza e 10-muajshe e të cilëve ndërroi jetë për shkak të kequshqyerjes dhe dehitratimit në Michigan të SHBA pasi ata refuzuan ndihmën mjekësore për vajzën për arsye fetare, janë habitur me faktin se tashmë mund të dënohem me burg përjetë.

Seth Welch dhe Tatiana Fusari, të dy 27 vjeç, u akuzuan për vrasje dhe abuzim me fëmijën këtë të hënë pas vdekjes së vajzës së tyre, Mary, të enjten e 2 gushtit.

Në një filmim të pabesueshëm, të regjistruar në Gjykatën e Kent County të SHBA, Welch ka parë i habitur ndaj gjykatësit teksa po lexonte akuzat, ndërsa bashkëshortja e tij ka shpërthyer në lot.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...