E pabesueshme se si mbijetoi: Ai përplasi Maseratin e tij në mbikalim, duke ikur nga policia në Kaliforni

Auto

E pabesueshme se si mbijetoi: Ai përplasi Maseratin e tij në mbikalim, duke ikur nga policia në Kaliforni

Më: 18 prill 2021 Në ora: 16:39
Foto nga vendi i ngjarjes

Policia e Oakland ka publikuar fotot e një aksidenti të pazakontë trafiku që ndodhi në Kaliforni.

Sipas mediave lokale, një patrullë policie u përpoq të ndalonte Maserati Levante në autostradë, por shoferi refuzoi të ndalonte dhe shpejtoi në 160 km / orë.

Pas një ndjekje të shkurtër, shoferi i Maserati humbi kontrollin e automjetit në kthesën nga autostrada, pas së cilës SUV italian vazhdoi të lëvizte përgjatë argjinaturës prej balte, dhe më në fund u përplas në mbikalim, duke u bllokuar nën konstruksionin e betonit.

Policia deklaron se shoferi i mbijetoi për mrekulli aksidentit, por përfundoi në spital për shkak të plagëve.

Pasi të shërohet, ai do të përballet me akuza për vozitje të pakujdesshme dhe rrezikim të sigurisë në trafik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat