Me 12 vende u shndërrua në një sedan të çuditshëm Dodge Viper

Auto

Me 12 vende u shndërrua në një sedan të çuditshëm Dodge Viper

Më: 27 gusht 2021 Në ora: 17:10
Foto ilustrim

Dodge Viper konsiderohet një veturë sportive moderne amerikane për shkak të performancës dhe pamjes tërheqëse, dhe tifozët, për ta thënë butë, janë të tronditur nga një prej “versioneve” të tij.

Ai është një krijim i paraqitur nga Viper në formën e një limuzine. Vetura u prodhua në vitin 1996 dhe u shndërrua në një sedan.

Ajo u gjet kohët e fundit në eBay, por nuk u shit për arsye të panjohura.

Pjesa e përparme e saj duket krejt normale, nga grila, dritat, kapaku, xhami deri te pasqyrat anësore. Edhe dyert duken standarde, të ndjekura nga një trup i gjatë deri në pjesën e pasme të njohur.

Sedani është 7.62 metra i gjatë dhe ofron hapësirë ​​të mjaftueshme për 12 persona, dhe është me ngjyrat e Dodge Viper Anniversary. Pjesa e brendshme është e veshur me lëkurë gri.

Vetura është shfaqur në shfaqje televizive, reklama dhe ngjarje speciale, dhe çmimi i kërkuar është 135,000 dollarë. Mundësohet nga një motor V10 8.0 litra dhe ka përshkuar rreth 9.500 kilometra. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat