Porsche 911 Turbo Safari po “llogaritet” si vetura më e mirë për dimër

Auto

Porsche 911 Turbo Safari po “llogaritet” si vetura më e mirë për dimër

Më: 7 dhjetor 2021 Në ora: 23:42
Porsche 911 Turbo Safari

Falë dimensioneve kompakte, dukshmërisë së shkëlqyer, shpërndarjes së peshës dhe lëvizjes me të gjitha rrotat, Porsche 911 Turbo tashmë “llogaritet” super vetura më e mirë për dimër.

Megjithatë, ky 911 Turbo i modifikuar që dikush vuri re në Chicago duket se mund të përballet me një fatkeqësi moti.

Pasqyrat dhe dritat e pasme më të vogla pa njësi LED sugjerojnë se ky është gjenerata 997 911 Turbo që u prodhua midis 2006 dhe 2008.

Është modeli më i fundit i Porsche me boksierin e famshëm të projektuar nga Hans Mezger, i aftë për 480 kuaj/fuqi dhe 680 Nm.

Përveç kësaj, ne nuk dimë asgjë për këtë kopje, e cila është fotografuar para përfaqësive të Porsche dhe është publikuar në grupin në Facebook Chicagoland Petrolheads dhe Car Spotters.

Fotot tregojnë se hapësira nga toka është rritur, me një grup rrotash aliazh HRE 17 inç të mbështjellë me goma BF Goodrich All Terrain. Projekti është shumë i ngjashëm me prototipin Porsche Safari 911.

Parakolpët e përparmë kanë harqe delikate në ngjyrën e trupit, trarët e përparme dhe të pasme dhe katër drita masive të montuara në kapakun e kapakut.

Nuk ka foto të brendshme, kështu që mbetet e paqartë nëse bëhet fjalë për një automatik me gjashtë shpejtësi manuale apo opsional Tiptronic me pesë shpejtësi.

Ajo që mund të shohim është kafazi i pasmë dhe një zgjatim i vogël në panelin e sipërm që do të thotë se është i pajisur me paketën opsionale Sport Chrono. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat