Koncepti SUV elektrik i Lincoln i ngjason një salle pritjeje me frigorifer për pije

Auto

Koncepti SUV elektrik i Lincoln i ngjason një salle pritjeje me frigorifer për pije

Më: 23 prill 2022 Në ora: 21:15
Foto ilustrim

Ashtu si shumë kompani makinash, Lincoln po shikon drejt një të ardhme elektrike. Marka luksoze e Ford deklaroi se planifikon të lansojë katër modele me bateri deri në vitin 2026.

Dhe si një vrojtim i asaj që do të vijë, Lincoln prezantoi një koncept SUV të quajtur Star. Automjeti super-futuristik nuk do të arrijë në prodhim, por është i mbushur me karakteristika interesante dhe sigurisht që është i këndshëm për t’u parë. Lincoln thotë se ka projektuar automjetin Star për të qenë “streha e fundit” për klientët.

Star ka një siluetë të hijshme, të rrëshqitur dhe një distinktiv të ndriçuar të Lincoln përpara, i rrethuar nga një plejadë formash të vogla distinktivësh. Dyer vrastare që krijojnë një hyrje të hapur në kabinën e SUV-it.

Në përgjithësi, Star duket më shumë si diçka nga një startup më i avancuar se sa një kompani shekullore makinash.

I imagjinuar për një të ardhme të automjeteve autonome, Star synohet të jetë më shumë një sallë pritjeje mbi rrota se sa një automjet që në të vërtetë duhet ta mendoni për ta vozitur. Si i tillë, komoditeti i pasagjerëve është shqetësimi kryesor i SUV-it. Sediljet para rrotullohen në drejtim të kundërt, dhe timoni largohet kur nuk është i nevojshëm.

Makina mendohet të jetë e pajisur me një frigorifer xhami midis sediljeve mbrapa për të mbajtur verën tuaj të ftohtë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat