Nezha S pretendohet të jetë një tjetër rival i Tesla Model 3 nga Kina

Auto

Nezha S pretendohet të jetë një tjetër rival i Tesla Model 3 nga Kina

Më: 24 prill 2022 Në ora: 17:52
Foto ilustrim

Numri i konkurrentëve të Tesla Model 3 po rritet me shpejtësi me më shumë prodhues kinezë të automjeteve po hyjnë në lojë me synime mjaft serioze.

Dhe modeli më i ri është Nezha S, një sedan elektrik mjaft tërheqës me katër dyer.

Ashtu si shumë modele të tjera të reja, Nezha S ishte dashur të debutonte në panairin e automjeteve në Pekin, i cili u shty për shkak të pandemisë, kështu që kompania e prezantoi atë në internet.

Nezha ose Neta është një markë mjaft e re e krijuar në vitin 2018 nga Hozon Auto.

Gama e modeleve të tij përbëhet nga dy SUV të quajtura U dhe V, me S është shtesa më e fundit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat