Burri nga Florida përplasi Ford GT me vlerë rreth 700,000 dollarë “sepse nuk dinte të drejtonte një veturë me marsh manual”

Auto

Burri nga Florida përplasi Ford GT me vlerë rreth 700,000 dollarë “sepse nuk dinte të drejtonte një veturë me marsh manual”

Më: 7 maj 2022 Në ora: 19:56
Foto nga vendi i ngjarjes

Ford GT Heritage Edition, prej të cilit janë prodhuar vetëm 346 njësi, është ëndrra e çdo dashamirës të makinave amerikane.

Por për një 50-vjeçar nga Boca Raton, Florida, kjo ëndërr është kthyer në një makth, shkruajnë mediat e huaja.

Pronari vendosi të ngiste Ford GT-në e blerë së fundmi (vlera e të cilit thuhet se është 700 mijë dollarë) për një kohë dhe kur ndryshoi me shpejtësi më të ulët, makina e tij doli jashtë kontrollit dhe goditi një palme aty pranë.

Pas kontrollit të policisë, pronari fatkeq tha se nuk kishte vozitur asnjëherë makinë me marshin manual.

Mjerisht, GT e rrallë është në gjendje mjaft të keqe pas përplasjes, pasi të dy airbag-ët e aktivizuar dhe pjesa e përparme e makinës pësuan dëmtime të rënda.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat