Qëndroi i mbyllur për tetë vjet në një garazh, ky Mercedes S600 duket krejt i ri pas “pastrimit në detaje”

Auto

Qëndroi i mbyllur për tetë vjet në një garazh, ky Mercedes S600 duket krejt i ri pas “pastrimit në detaje”

Më: 12 shtator 2022 Në ora: 14:39
Foto ilustrim

Gjenerata W140 e Mercedes-Benz S-Class konsiderohet ende si një nga arritjet më të mëdha të automobilistëve në shekullin e kaluar.

Elegante, komode dhe shumë e fuqishme në disa versione, vetura S (W140) është ende e dëshiruar në tregun e makinave të përdorura, veçanërisht në modelet më të rralla me fuqi V8 dhe V12.

Megjithatë, tani ka gjithnjë e më pak shembuj të mbijetuar, dhe ne jemi të lumtur të shohim një model S600 duke u rikthyer në gjendjen e tij origjinale.

Me restaurimin e saj nuk nënkuptojmë një restaurim të vërtetë, por një larje dhe detajim shumë të gjerë.

Ajo për të cilën po flasim është një video e re nga kanali AMMO NYC në YouTube, e cila na tregon një W140 me motor V12 duke u larë për herë të parë pas tetë vjetësh.

Automjeti thuhet se ka qëndruar në një garazh për mjaft kohë dhe më në fund është koha që sedani i madh të kthehet në rrugë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat