Pronari i një Ferrari Testarrosa nuk i frikësohet dimrit, bën “drift” me goma të verës në rrugët e mbuluara me borë

Auto

Pronari i një Ferrari Testarrosa nuk i frikësohet dimrit, bën “drift” me goma të verës në rrugët e mbuluara me borë

Më: 25 janar 2023 Në ora: 15:46
Ferrari Testarrosa

Një video e publikuar në YouTube, shfaq pronarin e një Ferrari Testaross duke e vozitur me goma të verës në rrugët e mbuluara me botë.

FerrariTestarrosa është modeli legjendar i kompanisë nga Maranello i Italisë, dhe u prodhua në vitet e 80-ta.

Për shkak të dukjes është lehtë i identifikuar, sikurse edhe nga zhurma e motorit 4.9 litërsh me 12 cilindra që prodhon 385 kuaj-fuqi.

Fjala është për një model shumë të vlefshëm në veçanti në ditët e sotme, e modelet njësite ekzistuese shumicën e kohës e kalojnë në garazh.

Megjithatë, një pronar nuk frikësohet që të ndjejë adrenalinën në Ferrarin e tij në kohë dimri – duke e vozitur me goma të verës në rrugët e mbuluara me borë.

Ferrari prezantoi modelin Testarossa në vitin 1984 në panairin e veturave në Paris. Ky model arriti si pasues i Ferrari 512 BBi.

Prodhimi i këtij modeli ka zgjatur deri në vitin 1991, e nga shiriti prodhues kanë zbritur 7.177 njësi. Testarrosën e ka pasur një model më i ngjashëm por edhe më i fuqishëm – 512 TR.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat