Tërmet në Kinë

Azia

Tërmet në Kinë

Më: 16 shtator 2021 Në ora: 07:59
Foto

Dy persona kanë humbur jetën dhe 3 të tjerë janë lënduar si pasojë e një tërmeti 5.4 ballë i shkallës Rihter që ka goditur rajonin e provincës Sichuan në jugperëndim të Kinës.

Autoritetet lokale konfirmuan vdekjet, pa specifikuar vendet, dhe nuk dhanë detaje të tjera.

Sipas Anketës Gjeologjike Amerikane (USGS), tërmeti ishte 5.4 në shkallën Rihter, por Qendra e Rrjetit Sizmik të Kinës ishte 6 në shkallën Rihter.

Epiqendra u raportua nën dyshemenë e Oqeanit Paqësor, megjithatë, nuk u dha asnjë alarm për cunam.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat