Ja kur fillon afati kalimtar në basketboll - Bota Sot
Ja kur fillon afati kalimtar në basketboll

Basketboll

Ja kur fillon afati kalimtar në basketboll

Më: 26 gusht 2019 Në ora: 12:28
Foto ilustrim

Federata e Basketbollit e Kosovës ka njoftuar se nga 27.8.2019 deri më 7.9.2019 do të jetë afati kalimtar për të gjitha grupmoshat, si dhe paraqitja e lojtarëve të huaj.   

FBK-ja ka lutur ekipet që për paraqitjen e lojtarëve të respekoni rregulloret mbi kalim dhe regjistrim të lojtarëve.

Megjithatë, disa prej skuadrave të Superligës veçse i kanë kryer përforcimet për edicionin e ri teksa tani mbetet vetëm regjistrimi i basketbollistëve në Federatë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...