James dhe Lakers pësojnë humbje - Bota Sot
James dhe Lakers pësojnë humbje

Basketboll

James dhe Lakers pësojnë humbje

Më: 24 korrik 2020 Në ora: 11:40
James dhe Lakers pësojnë humbje

Liga më e fortë në botë e basketbollit, NBA është rikthyer pas disa muajsh pauzë për shkak të koronavirusit.

Një ndeshjet që u luajt mbrëmë pas mesnate ishte ajo mes LA Lakers dhe Dallas Mavericks.

Fitues ishin Dallas Mavricks me rezultat 104-108. Lojtari më efektiv i Dallas ishte Seth Curry me 23 pikë dhe Boban Marjanovic me 17 pikë e 13 kërcime.

Ndeshje të mirë pati edhe Luka Doncic i cili realizoj 14 pikë, 5 kërcime e 6 asistime.

Tek Lakers ndeshje të mirë patën Quinn Cook me 13 pikë e 5 kërcime, McGee me 13 pikë.

Anthony Davies dhe Lebron James luajtën vetëm në pjesën e parë dhe shënuan nga 12 pikë.

Ndeshjet në NBA po luhen pa tifozë dhe me formatin nga 10 minuta për çerek.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat