Maqedonia me probleme para ndeshjes me Kosovën - Bota Sot
Maqedonia me probleme para ndeshjes me Kosovën

Basketboll

Maqedonia me probleme para ndeshjes me Kosovën

Nga: K. Goca Më: 6 shtator 2018 Në ora: 11:14
Jordanço Davitkov

Probleme për trajnerin e përfaqësueses së Maqedonisë, Jordanço Davitkov. Trajnerin maqedon është në siklet për faktin se nuk mund të llogarisë në basketbollistin e MZT-së, Marko Simonovski për dy ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian, ndaj Kosovës dhe Rumanisë.

Sipas ekzaminimeve mjekësore, basketbollisti do të pushojë për këto ndeshje dhe që paraqet edhe shqetësim për trajnerin. Ndeshja mes Kosovës dhe Maqedonisë luhet me 13 shtator, në orën 20.30, e vlefshme e grupit B.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...