Trump anulon vizitën te varrezat e ushtarëve të Luftës së Parë Botërore... për shkak të shiut - Bota Sot
Trump anulon vizitën te varrezat e ushtarëve të Luftës së Parë Botërore... për shkak të shiut

Bota

Trump anulon vizitën te varrezat e ushtarëve të Luftës së Parë Botërore... për shkak të shiut

Më: 10 nëntor 2018 Në ora: 18:58
Presidenti Trump

Donald Trump ka anuluar vizitën te varrezat e ushtarëve amerikanë të rënë në Francë, për shkak se, sipas tij, moti ishte shumë i keq.

"Presidenti amerikan anuloi vizitën e tij në fushëbetejën Belleau Wood dhe në varrezat në lindje të Parisit për shkak të ‘vështirësive të planifikimit dhe logjistikës të shkaktuara nga moti’, thotë Shtëpia e Bardhë.

Image

Ai tani është i lirë që të relaksohet në kryeqytetin e Francës këtë pasdite dhe ka dërguar një anëtar tjetër nga ekipi i tij për të bërë homazhet.

Burimet brenda qeverisë franceze thonë se kërkim falja nga ai nuk mjafton sepse ai shumë lehtë ka mundur ta bëjë këtë udhëtim.

Trump është në Francë për të shënuar 100 vjetorin e mbarimit të Luftës së Parë Botërore.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat