Dieta me mjaltë, humbni 2 deri 3 kg për 3 ditë

Dieta

Dieta me mjaltë, humbni 2 deri 3 kg për 3 ditë

Më: 16 dhjetor 2020 Në ora: 14:09
Foto Ilustrim

Nëse e përcillni këtë dietë, mund të humbni 2 deri 3 kg për vetëm 3 ditë. Shkaku i përbërësve të shumtë shërues, mjaltin duhet ta konsumoni për çdo ditë, e si ndikon në humbjen në peshë, kuptojeni tani. Nutricistët këshillojnë që para fillimit të dietës ta përdorni mjaltin cilësor, e përparësi kanë llojet e errëta të mjaltit .

DITA E PARË

Kafjalli: 2 të kuqtë e vezës i përzieni me 1 lugë mjaltë. Me shujtë pini edhe çaj me limon ose kafe (pa sheqer). Dreka: nga 100 g djathë + 50 g karota të bluara + 50 g brokol të copëtuar + 50 g lakër jeshile të copëtuar. Të gjitha i vendosni në blender dhe përgatitni krem.

Darka: Një gotë supë të pastër me perime, 1 rriskë bukë integrale dhe 1 mollë/dardhë/portokall. Para se të shkoni në gjumë, pini çaj me limon.

DITA E DYTË

Kafjalli: I ngjashëm me ditën e parë. Dreka: Përgatitni krem nga një vezë e zier butë, 1 lugë mjaltë dhe 100 g djathë të ri. Me shujtë pini 'aj me limon ose kafe pa sheqer. Darka: 150 g peshk ose file pule, një tepsi me sallatë me perime dhe çaj me limon.

DITA E TRETË

Kafjalli: I ngjashëm me ditën e parë + një mollë. Dreka: 50 g djathë, 1 rriskë bukë dhe një tepsi me perime të freskëta dhe lëng limoni. Darka: 300 g perime të copëtuara, 1 vezë të zier butë dhe 1 gotë çaj me 1 lugë mjaltë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat