Rama publikon pamjet nga punimet tek Sheshi Shqiponja: Tuneli nr. 3 do të lehtësojë qarkullimin e mjeteve nga Durrësi drejt Astirit

Durrësi

Rama publikon pamjet nga punimet tek Sheshi Shqiponja: Tuneli nr. 3 do të lehtësojë qarkullimin e mjeteve nga Durrësi drejt Astirit

Më: 30 mars 2021 Në ora: 15:58
Foto

Kryeminstri Edi Rama ka publikuar pamjet me dron të punimeve tek Sheshi Shqiponja, ku së shpejti pritet të hapet tuneli nr.3.

Rama thekson se ky tunel do të lhetësojë qarkullimin e mjeteve që vijnë nga Durrësi dhe shkojnë në drejtim të Astirit.

Postimi në Facebook:

Pas hapjes së tunelit Nr.4 që ndikoi në lehtësimin e qarkullimit të mjeteve, së shpejti do të bëhet edhe hapja e tunelit Nr.3 i cili do të lehtësojë qarkullimin e automjeteve nga Durrësi në drejtim të zonës së Astirit dhe krijojë kushtet për përshpejtimin e ndërtimit të tuneleve të tjera në proces.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat